Hala Sportowa MOSiR: ul. ks. Bpa Bandurskiego 1a

II Polska Liga Futsalu grupa śląska, Organizator rozgrywek Śląski Związek Piłki Nożnej

Poniżej udostępniamy tabelę, wyniki i terminarz rozgrywek.
Poniższy terminarz prosimy traktować poglądowo.
Dokładny termin, godzinę i miejsce meczu podaje trener wiadomościami SMS.

TERMINARZ ROZGRYWEK

Dziękujemy Wam, najdrożsi kibice, za wsparcie‼️

Wczorajszy mecz był trzecim pojedynkiem zawodników trenera Jakuba Lubasa rozgrywanym w "domu".

Drużyna gości przystępując do tego pojedynku miała chrapkę na objęcie fotelu lidera II liga futsalu - grupa śląsko-opolska, i tę chrapkę pokazała w pierwszej połowie wychodząc na prowadzenie. Mikołowianie bezradnie próbowali forsować bramkę drużyny gości.
Co nie udało się nam, udało się im. Knurowianie prowadzą już dwoma trafieniami. Na nasze szczęście z pomocą przychodzi nasz kapitan. Sebastian pewnym uderzeniem w ostatnich sekundach pierwszej połowy daje nam gola kontaktowego.

Zespół MTS-u po przerwie ponownie ucieka naszej drużynie, trafiając po raz trzeci.
Na nasze szczęście kilka minut później rozpoczął się pościg za Knurowem, który rozpoczął w 25. minucie Michał Król.

Rozegrany wczoraj awansem (za 5. kolejkę) pojedynek z drużyną młodzieżowców z Rudy Śląskiej od pierwszych minut zapowiadał ciekawy pojedynek, który czekał zawodników trenera Jakub Lubas.

Pomimo wielu akcji pod bramkami obu zespołowi, worek z bramkami został rozwiązany dopiero w 9. minucie meczu. Patryk Wróbel, dla którego jest to dopiero drugi mecz w barwach Kamionki, bardzo szybo zaaklimatyzował się w drużynie posłał piłkę w kierunku bramki, jednak ta została odbita na nasze szczęście wpadła na nogę Pasierbka. Dawid takich sytuacji nie zwykł marnować i huknął z powietrza wprost w okienko świetnie broniącego w tym dniu golkipera Gwiazdy II.

Okazji do strzelenia bramki było znacznie więcej. W ciągu 11 sekund mieliśmy 2 rzuty wolne w pobliżu obydwu pół karnych.

Rezerwy Gwiazdy 4 minuty po bramce Dawida rozegrały skuteczny kontratak i tym samym doprowadzają do wyrównania.

Szybko zdobyte w pierwszej połowie faule doprowadziły do przedłużonego rzutu karnego. Faulowany Pasierbek uderzył z miejsca przewinienia, czyli około 8 metrów od bramki. Ponownie Dawid okazuje się lepszy od bramkarza Rudzian i ponownie wychodzimy na prowadzenie. Z wynikiem 2:1 schodzimy do szatni.

Po przerwie szybko wyrównali goście i po raz drugi do bramki po rzucie rożnym trafił Mateusz Komor.

Korzystając z przerwy na mecze kadry Polski, zaprosiliśmy powracającą na Ekstraklasowe parkiety drużynę Gwiazda Ruda Śląska - Futsal!

Z pierwszą drużyną Gwiazdy nie graliśmy baaaardzo długi czas. Nieliczni z naszego zespołu pamiętają te bardzo napięte potyczki jeszcze z czasów I ligi.

Zapraszamy Was serdecznie na ten mecz do Hali Sportowej MOSiR w Mikołowie. Początek zaplanowany na godzinę 19:00!

Szymon wygina się na wszystkie sposoby, żeby dwoić się i troić jutro w bramce.

Futsalowa sekcja KS Kamionki rozpoczęła zmagania w II Lidze Futsalu grupy śląsko-opolskiej. Nasza drużyna na inaugurację w mikołowskiej hali pokonała ubiegłorocznego Mistrza - Rekord II Bielsko-Biała 5:4! Drugi mecz rozegrany w Pyskowicach również należał do zawodników z Mikołowa, którzy pokonali spadkowicza z 1. Ligi - ITD24 Remedium Pyskowice 1:4.

Kolejny pojedynek jest zaplanowany 17.11 (niedziela) o godzinie 15:20 w mikołowskiej hali MOSiR. Drużyna pod wodzą trenera Jakuba Lubasa zmierzy się z rezerwami Ekstraklasowej Gwiazdy Ruda Śląska. Z kolei w niedzielę 24.11 o godz. 17:00 nasi piłkarze podejmą zawodników MTS Knurów.

Serdecznie zapraszamy Was do wspierania naszej drużyny w zmaganiach o awans do 1. Ligi!

II liga futsalu - grupa śląsko-opolska!

START 2-3 listopada.

W tym sezonie rywali w walce o awans mamy tylu, że jesteśmy w stanie ich wyliczyć na palcach jednej ręki 🖐️ (zgodnie z przepisami rezerwy nie mogą awansować do I ligi). Oprócz naszego zespołu awans mogą uzyskać drużyny: ITD24 Remedium Pyskowice (spadek z I ligi), MTS Knurów, Bongo Krapkowice. Z rezerw ponownie zagrają BTS Rekord II Bielsko-Biała oraz SR-S Gwiazda II Ruda Śląska. Możliwe, że dołączy do nas również drugi zespół GSF-u Gliwice.

Uff! Co to był za MECZ!

Inauguracja sezonu w Mikołowskiej hali późną porą w stylu trawiastej Ligi Mistrzów. Stawką co prawda nie był awans do fazy pucharowej tych rozgrywek, ale z czystym sumieniem można stwierdzić - emocjami nie odbiegał od nich ani trochę.

Koncentracja i spokój. Tak mieli rozpocząć ten mecz podopieczni trenera Jakub Lubas. Kamionka jednak na przekór tym słowom szybko, bo już w 2. minucie, traci pierwszego gola.

Jednak 2. minuty gry to nie cały mecz. Głód zwycięstwa odbili sobie w trakcie 7. minuty spotkania mając dwie szanse z rzutu wolnego.
W pierwszej piłkę z prawej strony boiska uderzał Sebastian Jastrzębski* nie dając najmniejszych szans Iwankowi na obronę.