Boisko: "Orlik", Mikołów - Kamionka, ul. Katowicka 122

Poniżej udostępniamy terminarz rozgrywek.
Prosimy go traktować poglądowo.
Dokładny termin, godzinę i miejsce meczu podaje trener wiadomościami SMS.

Terminarz

Dziś Klub Sportowy Kamionka jako gospodarz gościł drużynę APN Siemianowice. Niestety pozostałe drużyny nie stawiły się w ostatniej już kolejce rozgrywek. Tym samym nasi piłkarze testowali swoje umiejętności podczas jednego meczu grając 2x20min.
Pierwsza połowa zdecydowanie należała do rywali. Choć nasze żaki również miały kilka sytuacji podbramkowych to nasz bramkarz wyciągał więcej piłek z siatki. Gra wyglądała zupełnie inaczej niż w poprzednim tygodniu z czego jesteśmy zadowoleni. W drugiej połowie po krótkim coachingu trenerki gra przeniosła się w środkową strefę boiska, a nasi piłkarze pokazali, że potrafią powalczyć na boisku i są,, głodni'' bramek. Pomimo budowania ofensywnych akcji nie udało się dogonić wyniku ponieważ zabrakło celności i precyzji przy strzałach na bramkę.
Na samym końcu dodam, iż grupa młodsza wspomagała strasznych podczas meczu, a na koniec rozegraliśmy dodatkowo mecz między sobą młodsi kontra starsi.
Dziękujemy za kulturalnym doping wszystkim rodzicom oraz piłkarzom za sportową walkę.

Noemi Dziekan

Po dzisiejszym turnieju mamy niedosyt bramek strzelonych w porównaniu do ilości bramek straconych. Zdecydowanie brakowało walki na boisku o piłkę i konsekwencji w ustawieniu naszego zespołu. Przeciwnicy dziś radzili sobie zdecydowanie lepiej na murawie niż nasza ekipa. Dopiero w ostatnim meczu nasi zawodnicy próbowali rozgrywać piłkę i szukać strzałów do bramki przeciwników. Poczuli więcej pewności siebie i gra wyglądała od razu lepiej niż poprzednie spotkania. Dziś chcemy wyciągnąć kolejną lekcję z rozegranych spotkań, aby na kolejnych turniejach nie popełniać, aż tak rażących błędów.
Stasiu strzelił 4 bramki i Tobiasz jedną.

W zeszłym tygodniu graliśmy z takimi drużynami jak: Orlik Ruda Śląska, Unia 2 Kosztowy, Kamionka 1 i Kamionka 2.

Graliśmy każdy z każdym. Kamionka 1 przegrała z Kamionką 2, a cały Turniej wygrała drużyna z Rudy Śląskiej. Mecz Kamionki 2 z Unią 2 Kosztowy był bardzo wyrównany, lecz ostatecznie gospodarze pokonali nasz zespół 1 bramką. Pogoda dopisywała, a chłopakom uśmiech z twarzy nie znikał.

W sobotę o 14:00 żaki rozegrały swój kolejny turniej. Tym razem gospodarzami był AKS Mikołów, a naszymi przeciwnikami była drużyna Orzeł Mokre i KKS Katowice (dziewczynki).
W trzech rozegranych spotkaniach naszemu zespołowi udało się trafić gola honorowego. Z meczu na mecz gra wygląda co raz lepiej, jednakże sytuacji podbramkowych wciąż jest bardzo mało. Dziękujemy rodzicom za kibicowanie i gospodarzom za wzorową organizację turnieju.

W sobotę 21.09.2019 Klub Ks Kamionka organizował Turniej Ligi Żaków rocznika 2011 w zawodach brały udział 4 drużyny:

• KS Kamionka
  • Apn Katowice
  • UKS Szopienice
  • Pogoń Imielin

Drużyna Kamionki składała się głownie z chłopaków z rocznika 2012 oraz kilku chłopców z rocznika 2011.
Pierwszy mecz zakończył się dla nas porażka 0:4 z drużyna APN mecz w pierwszych 10 minutach był wyrównany lecz w drugiej połowie zawodnicy z Katowic znaleźli sposób żeby pokonać bardzo dobrze dysponowanego bramkarza Ks Kamionki.

W ostatnim turnieju nasi próbowali głównie strzelać bramki z kontrataku i niekiedy stworzyli kilka groźnych sytuacji podbramkowych. Niestety zabrakło celności. Nasza skromna kadra dała z sobie wszystko w tym turnieju, lecz niestety tym razem żadnego punktu nie przywiozła. Okrojony skład i zmęczenie naszych piłkarzy wpłynęło na końcowe wyniki spotkania.
Mimo to pozytywne humory dopisywały do samego końca i wiemy nad czym szczególnie trzeba popracować w najbliższym czasie.